Ливърпул победи Мелбърн Виктори с 2:0 в контролна среща, играна пред повече от 95 хиляди зрители. Запалянковците създадоха невероятна атмосфера, като в началото на срещата запяха химна на ''червените'' ''You'll Never Walk Alone''.

Головете реализираха капитанът Стивън Джерард и Яго Аспас. Първото попадение падна в 31-ата минута, когато Джерард завърши красива атака на мърсисайдци. В продължението на двубоя пък Стюърт Даунинг изпълни корнер, топката достигна до Луис Суарес, който намери Аспас и последният се разписа за 2:0.

Уругваецът, който е желан от Арсенал, игра в последните 12 минути на мача. За него това бе първи мач от предсезонната подготовка, тъй като получи по-дълга почивка заради участието си на турнира за купата на Конфедерациите. Според английските медии Суарес вече е декларирал желанието си да премине в лондонския тим.

Следващата контрола на Ливърпул пък е на 28 юли в Тайланд.