Манчестър Сити се класира за полуфиналите на турнира за ФА къп, след като разгроми гостуващия Барнзли с 5:0. С хеттрик за ''гражданите'' се отличи Карлос Тевес.

Момчетата на Роберто Манчини набързо решиха нещата в своя полза. Още в 11-ата минута аржентинецът отблизо откри, след като преди това топката се бе отбила в гредата. В 27-ата пък след контраатака на домакините Тевес намери връхлитащия Александър Коларов, който направи 2:0. Четири минути по-късно отново Тевес отблизо направи резултата класически.

Коларов бележи второто попадение в мача.

Въпреки убедителната си преднина шампионите продължиха да атакуват вратата на Барнзли и така в 50-ата минута Карлос Тевес оформи хеттрика си. След това гостите се осмелиха да погледнат към вратата на именития си съперник, но нямаха късмет да стигнат поне до почетно попадение.

Вместо това, в 65-ата минута, Давид Силва бе точен за 5:0, а в края на мача Джеймс Милнър уцели гредата.

По-рано за полуфиналите се класира и Уигън, който елиминира Евертън. В неделя са останалите две срещи - Милоул - Блекбърн и дербито Манчестър Юнайтед - Челси.