За първи път от 50 години насам отбор от четвъртото ниво на английския футбол стигна до финал на турнира за купата на Лигата. Състезаващият се във Втора лига Брадфорд успя да елиминира елитния и петкратен шампион в надпреварата Астън Вила на полуфиналите.

Отборът на Стилиян Петров спечели реванша с 2:1, но това се оказа недостатъчно предвид поражението с 1:3 в първата среща. Така Брадфорд изпълни с гордост около 6000 привърженици, които подкрепяха отбора на "Вила Парк".

Иначе Кристиан Бентеке даде аванс на Астън Вила в 24-ата минута. В 55-ата абче Брадфорд изравни, след като Джеймс Хенсън засече центриране от корнер на Гари Джоунс.Напрежението се покачи в 89-ата минута, когато Андреас Вайман се разписа за 2:1 в полза на Вила. Домакините се хвърлиха да атакуват, но повече голове не паднаха.

За последно пък от четвъртото ниво на футбола на Острова достига до мача за титлата през 1962 година. Това е Рочдейл. Брадфорд пък ще има възможността да сложи втори ценен трофей във витрината си след този от ФА къп, спечелен през далечната 1911 година, след успех с 1:0 срещу Нюкасъл.

В сряда Суонси посреща Челси в другия полуфинал, като има аванс от 2:0 след първия мач.