Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на Съндърланд с минималното 1:0 в мач от 30-ия кръг на Премиър лийг. Мачът на "Стейдиъм ъф Лайт" бе наблюдаван от повече от 40 хиляди зрители. "Червените дяволи" създадоха повече положения, но в края на мача можеше и да получат гол. Иначе гостите прибавиха нови три точки към актива си благодарение на автогол на Тайтъс Брамбъл в 27-ата минута.

Мениджърът на Юнайтед сър Алекс Фъргюсън остави извън групата трима от ключовите си играчи - Уейн Рууни, Рио Фърдинанд и Райън Гигс с оглед на предстоящия мач за ФА къп с Челси, който е в понеделник (1 април).

Още в първата минута хората от скамейката на гостите изтръпнаха, тъй като Неманя Видич изчисти една топка с гърба си, а след това явно изпита болка. Все пак сърбинът продължи да играе без да получи медицинска помощ.

Три минути по-късно Съндърланд не успя да се възползва от груба грешка на вратаря Давид Де Хеа. Стефан Сесеньон обаче бе в положение на засада.

Юнайтед организира няколко атаки, като най-близо до откриването на резултата бе Александър Бютнер, който от добра позиция в 12-ата минута избра да играе сам, вместо да подаде на съотборник и в крайна сметка централната двойка защитници на домакините успя да го неутрализира. Малко след това и Андерсон нямаше късмет да се разпише.

Все пак логичното се случи и в 27-ата минута гостите поведоха с 1:0. Робин ван Перси шутира с левия крак, топката се отби в крака на Тайтъс Брамбъл и изненада вратаря Симон Минолет. Така попадението бе регистрирано като автогол и Ван Перси продължи головата си "суша", която започна преди повече от месец. Последното попадение на нападателя е от 10 февруари срещу Евертън.

До края на първата част холандският голмайстор и Ашли Йънг пропуснаха да удвоят преднината на "червените дяволи".

Шинджи Кагава (вдясно) не успя да се разпише.

След почивката феновете на Съндърланд започнаха да обиждат рефера Кевин Френд, заради това, че отсъди няколко фаула в полза на тима, воден от сър Алекс Фъргюсън.

Юнайтед продължи да бъде по-активният отбор на терена, но в 88-ата минута домакините бяха много близо до това да се върнат в играта. Гарднър изпълни далечен пряк свободен удар, Сесеньон стреля с воле и топката тупна няколко пъти в наказателното поле. След това тя попадна в младежкия национал на Англия Конър Уикъм, но той не успя да играе с нея навреме.

Така в класирането води Манчестър Юнайтед със 77 точки и мач повече, пред Манчестър Сити с 59 и Челси с 55. Съндърланд заема 16-ата позиция с 31 точки.