Челси записа във Висшата лига през този сезон. В среща от четвъртия кръг възпитаниците на Жозе Моуриньо отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Евертън.

Като титуляр за Челси започна Самуел Eто’о, за когото това бе дебют за новия му отбор, след като бе привлечен в последния ден от трансферния прозорец. Камерунецът обаче не можа да блесне и дори направи няколко пропуска, а домакините от Ливърпул изглежда заслужено спечелиха срещата.

Ето'о не можа да впечатли в дебюта си.

Още в петата минута Ето'о можеше да изведе гостите напред, но от 5-6 метра с глава стреля над гредата след центриране на Рамиреш. Три минути по-късно Никица Йелавич направи подобен пропуск за Евертън след подаване на границата на малкия пеналт на Стивън Нейсмит.

В 27-ата минута Ето'о пропусна нова отлична възможност. Вратарят Тим Хауърд изчисти лошо една топка право в краката на Андре Шюрле, който пусна към непокрития камерунец, но той се забави за миг и позволи на Гарет Бари да изчисти с шпагат пред опразнената врата. Малко по-късно Хауърд се реабилитира, след като спаси страхотен удар на Рамиреш по диагонала от десния ъгъл на пеналта.

В добавеното време на първата част домакините стигнаха до гол обратно на хода на играта. Лион Озмън центрира в наказателното поле, Йелавич върна с глава пред вратата и Нейсмит отблизо засече в мрежата.

Нейсмит реализира победния гол за Евертън.

След почивката Челси се хвърли в атаки, но така и не успя да преодолее Хауърд. Минута преди края Лейтън Бейнс дори можеше да направи победата на Евертън по-убедителна, но от фаул от 18 метра нацели напречната греда.

Така "карамелите" постигнаха първа победа в Премиър лийг под ръководството на Роберто Мартинес.

Евертън събра актив от 6 точки и се изкачи до 9-ото място. Челси е със 7 точки на 6-а позиция.