Нюкасъл победи Челси с 3:2 в зрелищен мач от 25-ия кръг на Премиър лийг. С два гола за домакините се отчете новото попълнение Муса Сисоко. Челси пък отново разочарова под ръководството на мениджъра Рафаел Бенитес, като записа четвърти пореден мач без успех във всички турнири.

В началото на двубоя феновете на "свраките" бурно освиркваха бившия си любимец Демба Ба, който миналия месец премина на "Стамфорд Бридж".

Домакините започнаха по-добре, като създадоха няколко положения, които обаче не затрудниха вратаря Петер Чех.

Едва в 32-ата минута Челси успя да прати топката в очертанията на вратата. Демба Ба шутира, но Тим Крул направи добро спасяване.

В 41-ата минута Нюкасъл излезе напред в резултата благодарение на хубаво изпълнение с глава на Йонас Гутиерес, който засече центриране на Давиде Сантон.

Малко след това Демба Ба получи удар с крак в лицето си от Фабрисио Колочини и бе заменен принудително, отстъпвайки мястото си на Фернандо Торес.

Силен мач за Челси за пореден път изигра Франк Лампард. Опитният халф се разписа за 10-и път в шампионата от началото на сезона. Лампард, чийто договор със "сините" изтича в края на сезона, направи безпомощен вратаря на Нюкасъл след силен далечен удар в 55-ата минута.

Шест минути по-късно Хуан Мата се възпозва от пас на Торес и с красив удар направи резултата 2:1 в полза на Челси.

Нюкасъл обаче успя да изравни за 2:2 след комбинация на две от новите попълнения на тима Гуфран и Сисоко в 68-ата минута.

В последната минута Сантон проби, върна топката назад към Муса Сисоко, който я прати за втори път във вратата на Петер Чех за крайното 3:2.

В класирането Челси е трети с 46 точки, а Нюкасъл заема 15-ата позиция с 27 точки.