Норич продължи упешната си серия във Висшата лига и вече 8-ми пореден мач е без загуба. Тимът на треньора Крис Хщтън се наложи над гостуващия Съндърланд с 2:1 в среща от 15 -ия кръг и успя да измести Фулъм от 12-ата позиция.

Норич започна много добре двубоя като успя да открие резултата още в 8-ата минута чрез Себастиен Басонг. Домакините продължиха да бъдат по-активния отбор и в 37-ата минута успяха да отбележат втори гол чрез Антъни Пилкингтън.

В самия край на първата част Съндърланд стигна до попадение, чийто автор бе Крейг Гарднър.
През второто полувреме гостите бяха по-добрия отбор, но от създадените положения не успяха да стигнат поне до изравняване. Много силно за домакините се представи вратарят Марк Бън, който спаси няколко много опасни удара към вратата му.