Хуан Мата е играч на сезона в Челси според гласовете на феновете. Испанецът получи наградата си на специална церемония. Мата стана първият футболист, който печели приза още в дебютния си сезон, от 1996 година насам, когато номер 1 е Рууд Гулит. Тай надделя в конкуренцията на Бранислав Иванович и Рамиреш.
"Това е първият ми сезон тук и затова наградата е по-специална за мен. Искам да благодаря на съотборниците ми и на целия щаб, както и на всички хора, които са гласували за мен. Разбирам какво означава на играеш за Челси. Не очаквах тази награда, но имах възможността да играя в много мачове и да се наслаждавам на английския футбол.
Това е невероятен сезон, в който спечелихме ФА Къп, а имаме шанс да триумфираме и в Шампионска лига. Този сезон е исторически за клуба и аз няма да го забравя. Дебютът ми бе мечта - вкарах гол при успеха над Норич. Мисля, че следващия сезон ще покажа още по-добра игра", заяви Мата.
Наградата за "гол на сезона" отиде при Рамиреш за втора поредна година. Отличено бе попадението му срещу Барселона (виж го отстрани).
Наградата за "играч на годината", в който право на глас имаха всички футболисти на Челси, отново бе за Рамиреш.
Млад футболист на годината пък е Лукас Пиазон. 18-годишният бразилски нападател бе част от тима, спечелил финала във ФА Къп при юношите. Той призна, че когато е дошъл, е получил голяма подкрепа от сънародниците си Давид Луиш и Рамиреш.
Специален приз получи голмайстор номер 1 в клубната история на Челси - Боби Тамблинг, който има 202 попадения за тима, реализирани през 60-те години на миналия век.