Манчестър Юнайтед постигна класическа победа с 3:0 като гост на Астън Вила в мач от 16-ия кръг във Висшата лига.

Два гола за "червените дяволи" реализира национала Дани Уелбек, а третото попадение бе дело на Том Клевърли.

Домакините от Бирмингам започнаха двубоя много активно и създадоха няколко добри ситуации пред Де Хеа, но не стигнаха до гол. В първата си сериозна атака Юнайтед стигна до пападение.

В 15-ата минута Валенсия центрира от дясно, Янузай засече с глава, топката, която срещна страничния стълб, а при добавката Уелбек не сгреши.

Само три минути по-късно отново Валенсия подаде в наказателното поле, където Уелбек с шпагат отбеляза втория си гол за 0:2. Последваха нови силни атаки на гостите, но Рууни и Янузай направиха пропуски.

През второто полувреме гостите продължиха да контролират играта и успяха да стигнат до трети гол. В 52-ата минута Том Клевърли се разписа, след като се възпозва от асистенция на Уейн Рууни.

До края на двубоя Астън Вила опита да намали, но опитите на играчите им бяха неуспешни. Българският национал Александър Тонев остана резерва за бирмингамци и не получи шанс за изява.

С този успех Манчестър Юнайтед събра 25 точки и заема 8-ма позиция. Астън Вила остава 11-ти с 19 точки.