Манчестър Сити спечели с 4:0 домакинството си на Нюкасъл от 30-ия кръг на Висшата лига и запази преднината си на второто място в класирането. Лидер е Манчестър Юнайтед, който по-рано победи Съндърланд.

„Гражданите” контролираха играта през цялото време и до почивката вече водеха с 2:0. И двете попадения дойдоха в края на първото полувреме – в 41-ата минута Карлос Тевес бе точен след асистенция на Клиши, а в добавеното време на частта Давид Силва успя да догони пас на Самир Насри и по земя да прати топката в мрежата за 2:0.

Така второто полувреме започна спокойно и самоуверено за Манчестър Сити. В 56-ата минута завърналия се на терена Компани се разписа след корнер, изпълнен от Гарет Бари. Крайното 4:0 оформи резервата на Нюкасъл Джеймс Пърч, който не успя да реагира на мноста силен удар на Яя Туре и прати топката в собствената си мрежа.

Мачнестър Юнайтед е на върха в Англия със 77 точки, следва Сити с 62, а трети вече е Тотнъм с 57. Челси допусна загуба в този кръг и се смъкна на четвърта позиция с 55 точки.