Манчестър Сити отново разгроми Уест Хем и в реванша от 1/2-финалите за Купата на Лигата в Англия. „Гражданите” биха с 3:0 във втория мач, след като първата среща бе завършила 6:0 и така с общ резултат 9:0 се класира за финала на турнира.

Алваро Негредо откри резултата в реванша още във 2-ата минута, а 20 по-късно Серхио Агуеро покачи на 2:0. Тоталната доминация на Манчестър Сити продължи и през втората част, а в 59-ата минута Негредо вкара втория си гол в мача, с който оформи и крайното 3:0.

В спор за трофея Сити ще срещне или градския си съперник Манчестър Юнайтед, или Съндърланд. „Червените дяволи” изостават с 1:2 след първия мач, но може и да успеят да наваксат разликата в реванша, който е в сряда, 22 януари.