Манчестър Сити победи Хъл Сити с 2:0 в мач от третия кръг на английската Висша лига.

Успехът на ''гражданите'' не дойде лесно, като първото попадение падна едва в 65-ата минута. Негов автор стана Алваро Негредо. Испанецът влезе в игра на почивката на мястото на Един Джеко, като тази смяна се оказа ключова за домакините.

Негредо реализира второто си попадение с екипа на ''гражданите'', след като засече с глава центриране на Сабалета.

В 89-ата минута пък Яя Туре майсторски изпълни пряк свободен удар и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Алън Макгрегър, оформяйки крайното 2:0.

Така Сити е с актив от 6 точки след първите три кръга на първенството. Следващият мач на момчетата на Мануел Пелегрини е срещу Стоук Сити на 14 септември.