Манчестър Сити победи Челси с 2:0 в осминафинален мач от турнира по футбол за купата на Англия и се класира за четвъртфиналите, а Челси приключи участието си в най-стария футболен турнир в света.

На своя "Емиратс Стейдиъм" играчите на Мануел Пелегрини демонстрираха отлична игра точно преди мачовете с Барселона в Шампионската лига и не оставиха шансове на "сините" от Лондон.

Така чилиецът Мануел Пелегрини спечели тактическата битка със своя колега от Лондон - португалеца Жозе Моуриньо.

Черногорският национал Стеван Йоветич и френският национал Самир Насри вкараха голевете във вратата на Петърж Чех, а още един гол на Джолиън Лескът бе отменен заради засада.

В 15-ата минута черногорският нападател Стеван Йоветич изпрати топката в мрежата на гостите след отличен пас на босненския нападател Един Джеко.

Влезлият като резерва французин Самир Насри в 67-ата минута след двойно подаване с испанеца Давид Силва оформи крайния резултат в мача - 2:0 за Манчестър Сити.