Ливърпул победи Брайтън с 2:1 в мач от третия кръг на "Карлинг Къп" и по този начин мърсисайдци продължават напред. В игра за гостите се завърна Стивън Джерард, който дълго се възстановяваше от контузия.

Мачът започна с подчертано предимство на Ливърпул, който поведе още в 7-ата минута. Триходова комбинация между Макси Родригес, Луис Суарес и Кейг Белами завърши с точно попадение на уелския футболист. До края на полувремето Брайтън се размина с нови попадения благодарения на няколко добри спасявания на вратаря Анкергрен. Белами можеше да вкара и втори гол, но от свободен удар уцели гредата.

Брайтън видимо се съвзе през второто полувреме и започна да играе много по-агресивно. Новият уругвайски защитник на Ливърпул Коатес сгреши при безобидна ситуация, а атаката на Брайтън завърши с бомбен удар на Нуун в напречната греда. След още няколко опасни атаки на домакините стана ясно, че Ливърпул ще трепери до последно в мача. Все пак при една от малкото си добри атаки през второто полувреме Дирк Каут вкара втори гол за мърсисайдци, а асистенцията остана за Белъми.

В последната минута на редовното време отборът на Густаво Пойет заслужено стигна до почетно попадение. Грешка на Спиъринг доведе до нарушение на Карагър и дузпа за Брайтън. Барнс хладнокръвно отбеляза за 1:2, но време за повече драма не остана.

Двубоят ще бъде запомнен и със завръщането на терена на Стивън Джерард след дълго лечение на контузия. Капитанът на Ливърпул се появи в играе като резерва след почивката.