След загубата от Манчестър Юнайтед, Ливърпул се върна на пътя на победите във Висшата лига и си изкара яда на гостуващия Норич в среща от 23-ия кръг. Мърсисайдци разбиха "канарчетата" с 5:0.

Домакините откриха головата си сметка с попадение на Джордан Хендерсън в 26-ата минута. Десет минути по-късно се разписа и Луис Суарес. Привлеченият от Челси след Нова година Даниъл Стъридж показа добра ефективност и във втория си мач с червения екип вкара втори гол. Това той направи в 59-ата мин. за 3:0. След него сред голмайсторите се записа и Стивън Джерард в 66-ата мин., а крайното 5:0 бе оформено след автогол на Райън Бенет в 74-ата мин.

В класирането Ливърпул временно се изкачи на 7-а позиция с 34 точки, колкото има и 6-ия Арсенал, но с 2 мача по-малко. Норич е 13-и с 26 точки.