Ливърпул разби лидера в Премиър Лийг Арсенал с убедителното 5:1 и спечели голямото дерби на 25-ия кръг в Англия.

Възпитаниците на Брендър Роджърс бяха пълни господари на терена и не позволиха на гостите дори да загатнат за играта, която ги изведе на първо място във временното класиране.

Началото бе кошмарно за футболистите на Арсенал, които инкасираха четири безответни гола още до 20-ата минута.

Мартин Шкъртел откри още в 50-ата секунда, а в 10-ата минута отново той удвои преднината на тима си. Рахийм Стърлинг направи 3:0 в 16-ата минута, а четири по-късно Даниел Стъридж покачи на 4:0.

След почивката Стърлинг вкара втория си гол в мача за 5:0, а почетното попадение за гостите дойде от дузпа в 69-ата минута, дело на Микел Артета.

Така Арсенал продължава да води с актив от 55 точки, но и с мач повече от преследвачите Манчестър сити и Челси, които са с по 53. Ливърпул пък е на 4-а позиция с 50.