Ливърпул разби Евертън в градското дерби с 4:0 в мач от 23-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят пред препълнените трибуни на стадион "Анфийлд" започна равностойно, като домакините от Ливърпул бяха по-острия от двата тима.

В18-ата минута "червените" можеха да открият резултата, след като Стъридж подаде перфектен пас към младия Стърлинг, който останал сам срещу Хауърд пропусна.

Само три минути по-късно капитанът на Ливърпул Джерард изведе своя отбор напред, след като засече с глава центриране на Суарес от ъглов удар.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

След половин час игра Евертън стигна до най-добрата възможност до този момент, която бе пропусната от Ягиелка след добър пробив на Миралас.

В 33-ата минута Стъридж удвои резултата в полза на домакините и отбеляза 15-тия си гол от началото на сезона, след като се възползва от отлично подаване на Коутиньо. Само след две минути отново Стъридж вкара за 3:0 след грешка на вратаря на Евертън Хауърд.

Втората част започна с натиск на Евертън, но в 50-ата минута след груба грешка на Ягиелка Суарес се откъсна и вкара дежурния си гол за да направи резултата 4:0.

В 54-ата минута на Стърлинг бе фаулиран от Хауърд в наказателното поле и реферът на двубоя Аткинсън отсъди дузпа. зад топката застана Стъридж, който стреля много неточно над вратата.

До края на срещата Евертън опита да стигне до почетно попадение, но всички опити да бъде превзета вратата на Миньоле останаха безуспешни.

Ливърпул имаше още възможности за гол, но пропуски на Стъридж и Суарес запазиха резултата непроменен.

След този успех Ливърпул запази 4-та позиция с 46 точки. Евертън пък остава 6-ти с 42 точки.