Ливърпул победи Съндърланд с 3:0 в мач от 21-ия кръг на Премиър лийг. В герой за домакините отново се превърна Луис Суарес, който отбеляза два гола и записа асистенция.

Така уругвайският национал продължи блестящтото си представяне, след като вкара два гола и при победата над Куинс Парк Рейнджърс с 3:0 преди три дни.

Головото шоу на "Анфийлд" започна в 19-ата минута, когато Суарес пое на гърди на центъра, веднага пусна към напредналия Рахийм Стърлинг, който излезе сам срещу вратаря Минолет, прехвърли го и откри резултата - 1:0.

В 26-ата минута отново уругваецът бе в центъра на вниманието, след като се пребори за топката с противников футболист, нахлу в наказателното поле отдясно и с мощен удар с външен фалц матира вратаря на "черните котки" за втори път.

Крайното 3:0 оформи отново Суарес в 53-ата минута след подаване на Стивън Джерард.

Така Ливърпул се изкачи на 8-а позиция с актив от 31 точки, докато Съндърланд вече е 14-и с 22 пункта.