Манчестър Сити спечели гостуването си на Астън Вила с 1:0 в последен мач от 28-ия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение реализира Карлос Тевес в добавеното време на първата част.

Мениджърът на шампионите Робрто Манчини направи само една промяна в състава си, който победи Челси преди седмица. На мястото на Серхио Агуеро, който има контузия на коляното, специалистът пусна Тевес.

"Гражданите" загубиха за неопределен период Джак Родуел, който получин травма на бедрото. Той бе заменен принудително в 25-ата минута от Един Джеко. Именно босненският нападател имаше голям принос за гола.

Момент от мача в Бирмингам.

В първата минута на продължението на първото полувреме Джеко напредна отляво, след което намери Тевес и аржентинецът отблизо не сгреши за 1:0. Играчите на Астън Вила протестираха за фаул на Джеко, но реферът Дийн не ги послуша.

Иначе преди това, в 31-ата минута бившият играч на Вила Джеймс Милнър направи пропуск от изгодна ситуация, а малко по-късно Пабло Сабалета уцели и гредата.

След почивката гредата още веднъж спаси домакините от гол във вратата ми след изстрел на Яя Туре.

Така в класирането Манчестър Сити е втори с 59 точки, като изостава с 12 от лидера Манчестър Юнайтед. Астън Вила пък е 18-и с 24 точки и продължава борбата да не изпадне от елита на английския футбол, нещо, което не се е случвало от 1992 година насам.