Манчестър Юнайтед допусна грешна стъпка при гостуването си на Кардиф в мач от 12-ия кръг на английската Висша лига. "Червените дяволи" завършиха наравно 2:2, след като получиха гол в края на двубоя.

Иначе Уейн Рууни откри резултата в 15-ата минута. В 33-ата обаче Фрейзър Кембъл изравни, възползвайки се от недобра намеса на Джони Еванс.

Малко преди края на първата част Рууни центрира и Патрис Евра с глава изведе "червените дяволи" напред в резултата.
Към края домакините осъществиха натиск и това доведе до резултат, след като в 91-ата минута кореецът Ким Бо-Кюнг с глава оформи крайното 2:2.

Така Манчестър Юнайтед е шести с 21 точки, като изостава с цели седем от лидера Арсенал. Кардиф пък е 15-и с 13.