Челси спечели лондонското дерби с Тотнъм с 4:2. Двата отбора предложиха динамичен футбол и обрати на стадион "Уайт Харт Лейн".

"Сините" нямаха победа на стадиона на "шпорите" в последните шест години, а домакините бяха в серия от четири поредни победи в първенството преди днешния двубой.

Челси откри резултата в 17-ата минута, когато Еден Азар изпълни корнер, след това Уилям Галас от Тотнъм предостави топката на Гари Кейхил, който не сгреши за 1:0.

В следващите минути "шпорите" демонстрира по-добра игра и успя да обърнат резултата в своя полза. В 47-ата минута Галас изкупи грешката си при първия гол и бе точен за 1:1 с глава. Седем минути по-късно домакините ликуваха след ново попадение, дело на Джърмейн Дефоу.

След това обаче дойде мигът на Хуан Мата. Испанският национал, който бе пренебрегнат от селекционера на световните шампиони Висенте дел Боске за последните квалификации, вкара два гола само за три минути, с което Челси отново си върна увереността. Мата се разписа в 66-ата и 69-ата минути.

Испанецът се отличи и с асистенция за последното попадение в двубоя, което реализира резервата Даниел Стъридж в последната минута.