Фулъм загуби домакинството си на Съндърланд с 1:4 в двубой от 21-ия кръг на английската Висша лига.

Цял мач за "котиджърс" игра спряганият за трансфер в Арсенал, Челси, Трабзонспор и къде ли още не Димитър Бербатов, който обаче не можа да се разпише и така лондонският тим записа първо поражение за 2014 година.

В Англия залагат къде ще играе Бербатов, ЦСКА и Лудогорец са сред вариантите >>

Съндърланд, който преди няколко дни победи Манчестър Юнайтед в турнира за Купата на лигата, продължи страхотното си представяне тази седмица.

Още до почивката момчетата на Густаво Пойет имаха комфортен аванс от 2:0 благодарение на попадения на Адам Джонсън и Сунг-Йонг Ки съответно в 29-ата и 41-ата минути.

След почивката Фулъм успя да вкара на последния в английското първенство. Точен в 52-ата минута бе Стив Сидуел, който се възползва от асистенция на Деймиън Дъф.

Това обаче бе всичко за домакините в тази среща, тъй като до последния съдийски сигнал Джонсън оформи своя хеттрик, реализирайки още две попадения в 69-ата от дузпа и в 85-ата минути. Наказателният удар бе отсъден заради абсурдно нарушение на швейцарския защитник Филип Сендерос срещу Жози Алтидор.

Мачът ще остане паметен за Адам Джонсън, тъй като той записа първия си хеттрик в кариерата.

Въпреки спечелените три точки Съндърланд остава в зоната на изпадащите със 17 пункта. Фулъм пък е 16-и с 19 точки.

Челси се справи с "тигрите", ще нощува на върха >>

В същото време Тотнъм победи Кристал Палас за едно полувреме. "Шпорите" надделяха с 2:0. Точни бяха Кристиян Ериксен в 50-ата и Джърмейн Дефоу в 73-ата минути. Английският нападател се разписа за първи път от началото на сезона в Англия. Предишните му попадения бяха в Лига Европа и за Купата на лигата.

За лондонският тим дебют в английската Висша лига направи 19-годишният Набил Бенталеб, който бе един от най-добрите на терена.

С успеха Тотнъм изпревари с точка Ливърпул и вече е пети в подреждането. "Мърсисайдци" обаче са с мач по-малко, тъй като в неделя гостуват на Суонзи.