Челси унижи един от най-големите си съперници. "Сините" победиха Арсенал с 6:0 в юбилейния мач на мениджъра на тима Арсен Венгер, който изведе "топчиите" в двубой номер 1000.

Срещата започна кошмарно за момчетата на френския специалист. Още в 5-ата минута Самуел Ето'о откри резултата и показа, че се намира в страхотна форма, тъй като се разписа в трети пореден двубой (преди това той наказа Тотнъм и Галатасарай). Малко след това обаче камерунецът получи контузия и бе заменен принудително.

В 7-ата минута Андре Шурле, който асистира за първото попадения, с хладнокръвен изстрел простреля Войчех Шчесни за 2:0.

Осем минути по-късно се разигра изключително куриозна ситуация. При удар на Еден Азар, Алекс Оклейд-Чембърлейн влезе в ролята на вратар и изби топката от голлинията с ръка. Реферът Андре Маринър обаче показа червен картон не на провинилия се играч, а на Киърън Гибс. Освен това даде и дузпа за Челси, която бе превърната в гол от Азар.

Уникална прочувка: Съдията изгони погрешен футболист в дербито на Лондон (ВИДЕО) >>

Домакините направиха 4:0 малко преди почивката. В 42-ата минута Фернандо Торес проби отдясно и подаде към връхлитащия в наказателното поле на Арсенал Оскар, който отблизо не сгреши.

През втората част доминацията на Челси продължи и в 66-ата минута Оскар отбеляза второто си попадение в двубоя. Пет по-късно Мохамед Салах оформи крайното 6:0 с дебютното си попадение с екипа на Челси.

Това поражение слага край на надеждите на Арсенал за титла в Англия. Челси е лидер в класирането с 69 точки, пред Ливърпул и Арсенал с по 62. Мърсисайдци обаче са с мач по-малко.

Така Арсен Венгер регистрира една от най-срамните загуби в кариерата си в 1000-ия си мач начело на Арсенал. Статистиката сочи, че французинът има 572 победи начело на любимия си тим, който е вкарал 1 845 гола за този период.

Венгер е мениджър на Арсенал вече 18 години, като по-голям стаж в един тим в английското първенство има единствено отказалия се вече сър Алекс Фъргюсън.

Интересен факт е, че от първия сезон на Венгер на Острова, единствено Хари Реднап все още е мениджър на футболен тим.