Челси излезе на втора позиция във Висшата лига след като победи Саутхемптън с 3:1. В същото време Манчестър Сити измести Ливърпул от 3-та позиция след усех над Суонзи с 3:0.

Още в 12-ата секунда Джей Родригес се възползва от груба грешка на Есиен, който върна топката неразчетено и за нападтеля на гостите не бе проблем да преодолее Чех. Лондончани създадоха няколко голови положения, но не успяха да се върнат в мача преди почивката след птлични спасявания на Артур Боруц.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 55-ата минута Гари Кейхил изравни с удар с глава след разбъркване в наказателното поле и асистенция на Рамирес. При попадението вратарят на гостите Боруц получи контузия и беше заменен от Пауло Касанига.

Челси взе аванс в 62-ата минута чрез Джон Тери, който също се разписа с глава във вратата на Саутхямптън. В добавеното време на срещата Демба Ба с засече центриране на Рамирес и оформи крайния резултат 3:1 в полза на столичани. Челси е на второ място в класирането с актив от 27 точки, докато лидерът
Арсенал има четири повече.

Манчестър Сити нямаше проблеми със Суонзи и спечели категорична победа след голове на Алваро Негредо още в осмата минута, а след почивката Самир Насри на два пъти беше точен във вратата на гостите.Манчестър Сити е на трето място с актив от 25 точки.