Челси не допусна изненада и победи категорично играещия в трето ниво на английския футбол Бренфорд в преиграване от четвъртия кръг на ФА Къп.

"Сините" се наложиха с 4:0 като всички попадения бяха реализирани през втората част.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" очаквано започна с по-активна игра на домакините, които притиснаха своя съперник от самото начало. Играчите на Челси доминираха, но трудно намираха път към вратата на гостуващия тим.

Лампард на няколко пъти остана на добри позиции, но ударите му бяха неточни. В 25-ата минута удар на бразилеца Оскар срещна гредата.

Брентфорд също създаде няколко опасности пред Чех, като в 39-ата минута стигна до попадение, което бе отменено, защото главния рефер не зачете авантаж и отсъди нарушение в полза на гостите.

През втората част Челси тоттално надигра своя съперник. В 54-ата минута Мата с прецизен удар от границата на наказателното поле откри резултата. В 68-ата минута домакините удвоиха, след техничен удар на Оскар с пета, който получи добро подаване от Иванович.

В 71-ата минута Франк Лампард направи резултата класически, след като се възползва от добро подаване на Хуан Мата. Десет минути пред края на двубоя капитанът на Челси Джон Тери засече с глава центриране на Оскар и оформи крайното - 4:0.

Челси, който е носител на трофея в следващия кръг ще гостува на Мидълзбро, като срещата ще се играе на 27 февруари.