Челси победи Мидълзбро с 2:0 като гост и се класира за четвъртфиналите на ФА Къп. Там ще има твърде любопитен сблъсък с Манчестър Юнайтед, който ще се играе на "Олд Трафорд".

"Сините", които са носители на трофея, играха по-добре и заслужено продължават напред. И двата гола за Челси станаха през второто полувреме. Преди това тимът имаше няколко изгодни положения, но нямаше шанс да стигне до гол.

В 51-ата минута обаче Рамиреш откри резултата, за съжаление на привържениците на домакините. Той стреля мощно от границата на наказателното поле и топката влезе в мрежата.

В 73-ата минута Виктор Моузес оформи крайното 2:0. Азар влезе в пеналта, преодоля вратаря и подаде на Моузес, който засече топката и отбеляза.