Челси отстъпи с 1:2 при гостуването си на Саутхемптън в мач от 30-ия кръг на Премиър лийг. Воденият от Рафаел Бенитес тим отново разочарова с представянето си, записвайки втора загуба в последните си четири мача от шампионата на Англия.

В 23-ата минута домакините откриха резултата. След многоходова атака и добра работа на Ламбърт по фланга, Джей Родригес комбинира със Стивън Дейвис, преди да се възползва от грешка на Бранислав Иванович, и да прати топката във вратата на Петер Чех.

В 33-ата минута капитанът на "сините" Джон Тери възстанови равенството. Централният защитник засече с глава центриране от корнер на Марко Марин за 1:1.

В следващата атака обаче Саутхемптън нанесе втория си удар. Рики Ламбърт, който изигра своя мач номер 500 в първенството, изпълни чудесен фаул, с който оформи крайното 2:1

През втората част Челси се опита да стигне до нов гол, но това не се случи. Най-близо до това бе Виктор Моузес в 59-ата минута, когато получи топката от Фернандо Торес, но ударът му срещна гредата.

Така в класирането Челси е четвърти с 55 точки и отстъпи третата позиция на Тотнъм, който е с 57 точки и мач повече. Саутхемптън е 13-и с 34. Лидерът Манчестър Юнайтед има 77 точки в актива си.

Само след два дни на Челси му предстои много важен мач от турнира ФА къп срещу Манчестър Юнайтед. Срещата на "Стамфорд Бридж" е на 1 април (понеделник) от 14:30 часа.