Челси победи Съндърланд с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Висшата лига и по този начин се възползва от грешката на Тотнъм, който по-рано направи 2:2 с Евертън.

Новият мениджър на „черните котки” Паоло ди Канио можеше да дебютира със сензационна победа след като тимът му водеше с 0:1 на почивката, но в крайна сметка Челси обърна мача през второто полувреме.

Съндърланд поведе с автогол на Аспеликуета, който в 45-ата минута прати топката в собствената си врата, след като тя рикошира в тялото му след удар на Джон О’Шей. Само две минути след началото на второто полувреме обаче отново автогол, но този път на Матю Килгалън, доведе до изравняване на резултата. Топката се отби от тялото на футболиста, след като Оскар опита да вкара.

В 55-ата минута пък Бранислав Иванович донесе победата на Челси. До края на мача и Торес можеше да вкара, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда.

В друг мач от кръга Куинс Парк Рейнджърс и Уигън завършиха 1:1.