Челси показа две напълно различни лица в двете полувремена на мача от 1/4-финалите на „Кепитък Уан Къп“ и в крайна сметка победи Лийдс с 5:1, за да се класира напред в турнира.

„Сините“ от Лондон играха много слабо през първите 45 минути и логично изоставаха с един гол на почивката. Резултатът в мача бе открит в 37-ата минута с гол на Бекио.

През второто полувреме на мача обаче Челси тотално промени начина, по който изглежда на терена и вкара цели 5 гола за обрат и разгром. Хуан Мата изравни в 47-ата минута и даде тласък на своя тим. Последваха голове на Бранислав Иванович и Виктор Моузес в рамките на две минути (64-а и 66-а), които озакониха превъзходството на „сините“ от Лондон и обърнаха резултата. Еден Азар в 81-ата минута вкара четвъртия гол за Челси, а Фернандо торес в 83-ата отбеляза разгромния пети гол.