Без много да се напряга Челси се класира за петия кръг на турнира за купата на Англия. Лондончани продължават напред, след като спечели с 2:0 при гостуването си на един от водещите отбори в Чемпиъншип Дари Каунти.

Жозе Моуриньо подходи сериозно към срещата и излезе с повечето си титуляри. Те изковаха успеха през второто полувреме – в 66-ата мин. Джон Оби Микел откри, а в 71-ата Оскар оформи крайното 2:0. Резултатът можеше и да е по-изразителен, но влезлият като резерва през второто полувреме Фернандо Торес два пъти изпусна от чисти позиции.

Този път без дербита за купата на Англия >>

На 16-финалите Челси ще има съперник от Висшата лига и ще бъде домакин на Стоук Сити.

В друга среща от надпреварата Съндърланд победи с 3:1 гостуващия Карлайл. Нотингам пък разби елитния Уест Хем с 5:0.