Челси победи Астън Вила с 2:1 в изтеглен мач от 3-ия кръг на Премиър лийг. Така възпитаниците на Жозе Моуриньо поведоха във временното класиране с пълен актив от 6 точки.

Още в 6-ата минута феновете на "Стамфорд Бридж" бяха на крака, след като Антонио Луна си отбеляза автогол. В самия край на първото полувреме обаче Кристиян Бентеке изравни за 1:1 след отличен пас на Агбонлахор.

Все пак Челси успя да си върне водачеството и да спечели ценните три точки в 73-ата минута - Лампард центрира от пряк свободен удар, а Бранислав Иванович засече с глава за крайното 2:1.

Осем минути преди края на терена се появи и Александър Тонев, който замени Ел Ахмади. Българският национал обаче не успя да помогне на тима си да стигне до точка в Лондон.