Тотнъм и Челси завършиха наравно в лондонското дерби от шестия кръг на Премиър лийг. Двубоят на "Уайт Харт Лейн" завърши при резултат 1:1. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като първо момчетата на Вилаш-Боаш бяха по-добри на терена, а след това ''сините'' превъзхождаха своя съперник.

Още от самото начало домакините започнаха с атаките, като на няколко пъти играчи на ''шпорите'' излязоха на чисти позиции. Логично след хубава атака Гълфи Сигурдсон откри резултата в 19-ата минута след неубедително представяне на Франк Лампард и Джон Тери.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

На почивката мениджърът на Челси Жозе Моуриньо замени Джон Оби Микел с Хуан Мата. Именно испанският национал оживи ''сините'' и дори вкара гол, който обаче не бе зачетен поради засада.

В 65-ата минута Мата изпълни пряк свободен удар, Тери засече с глава и изравни резултата - 1:1. Гостите продължиха да атакуват, като най-близо до гол бе Фернандо Торес.

Най-скъпата покупка в историята на ''сините'' обаче бе изгонен в 81-ата минута за доста спорен втори жълт картон.

Двамата мениджъри Андре Вилаш-Боаш и Жозе Моуриньо, между които прехвърчаха искри преди дербито, приятелски се поздравиха след сблъсъка с ръкостискане.

Преди изиграването на останалите срещи Тотнъм е лидер с 13 точки, а Челси е на трето място с 11 точки.