Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа над Уигън с 5:0 в мач от 18-ия кръг на английското първенство. В герой на мача се превърна Димитър Бербатов, който вкара хеттрик. За девети път в кариерата си той отбеляза три гола в един мач. Бербо излезе като титуляр за първи път през този сезон в мач от Висшата лига на "Олд Трафорд" и се отплати подобаващо за гласуваното доверие.
След успеха "червените дяволи" имат 45 точки, колкото и водача Манчестър Сити, който направи 0:0 с Уест Бромич.
Юнайтед поведе в резултата още в осмата минута, когато точен бе Парк Джи-Сун. В 34-ата минута Бербатов отправи удар, който обаче мина покрай вратата на Уигън.
В 39-ата минута Самън получи червен картон за опасна игра и остави гостите с 10 души на терена. В 41-ата минута Бербатов получи топката от Гибсън, необезпокоявано си я нагласи, въпреки че около него имаше противникови играчи и я прати в мрежата - 2:0 за Юнайтед.
В 58-ата минута българинът вкара втория си гол в мача след асистенция на Валенсия. "Червените дяволи" вече можеха да бъдат спокойни, след като резултатът стана 3:0 в тяхна полза.
Луис Антонио Валенсия направи 4:0 със силен удар в 76-ата минута. Само две минути по-късно Юнайтед получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Димитър Бербатов, който не остави шансове на вратаря и така оформи своя хеттрик. Това бе шестия му гол за сезона - толкова има и Дани Уелбек.
Резултати от кръга:
Уест Бромич - Манчестър Сити 0:0
Съндърланд - Евертън 1:1
Болтън - Нюкасъл 0:2