След почти 80 минути с човек по-малко Фулъм загуби с 0:1 от Арсенал в среща от 34-тия кръг на Висшата лига. И Димитър Бербатов, и Станислав Манолев бяха титуляри и записаха цял мач за домакините.

Ключовият момент в срещата бе още в 12-ата минута, когато Фулъм остана с човек по-малко. Червен картон получи Стив Сидуел заради много остро влизане в краката на Микел Артета. Въпреки това в 21-ата минута се откри шанс за гол пред Димитър Бербатов. След бърза атака той бе изведен от Брайън Руис, но ударът му бе спасен от вратаря Войчех Шченсни.

За това влизане Сидуел получи червен картон.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

"Артилеристите" се възползваха от численото си предимство в края на първото полувреме и в 43-ата минута резултатът бе открит. След центриране от фаул, Лоран Кошчелни свали топката с глава и Пер Мертезакер от непосредствена близост я засече във вратата на Марк Шварцер за 0:1. Малко преди това Арсенал още веднъж бе близо до попадението, но Оливие Жиру уцели греда.

Независимо от факта, че бе с десет души, Фулъм бе видимо по-активният отбор през второто полувреме и в 78-ата минута Манолев дори вкара във вратата на Арсенал. Гол обаче не бе зачетен. Руис стреля от от свободен удар, Шченсни изби и при добавката българският защитник прати топката в мрежата, но се оказа, че в момента на шута на костариканеца Манолев е бил в засада.

Двата тима все пак завършиха мача с равен брой футболисти, след като в 90-ата минута нападателят на гостите Оливие Жиру извърши идентично нарушение на това на Стив Сидуел в краката на Станислав Манолев и също пое към съблекалните.

Бербатов се ядосва, след като не е получил пас.

С успеха Арсенал няма да се притеснява за четвъртото си място в този кръг. Тимът от Северен Лондон е с 63 точки, 5 повече от следващия Тотнъм, но "шпорите" са с 2 мача по-малко. Фулъм е на 11-о място с 40 точки.