Демба Ба си отбеляза автогол в 85-ата минута, с което Нюкасъл стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Съндърланд в мач от Висшата лига.

Йоан Кабай откри за гостите още в 3-ата минута. Демба Ба изстреля удар, който бе спасен от Миноле, но топката попадна в Кабай, който безпроблемно откри резултата.

За нещастие на "свраките" в 25-ата минута Шейк Тиоте бе изгонен с директен червен картон. Халфът влезе остро на Стивън Флетчър и съдията Мартин Аткинсън не се поколеба, но секунди по-рано Тиоте бе фаулиран от Джак Колбек.

До края на мача обаче не се виждаше как Съндърланд ще вкара гол. Това обаче стори Демба Ба, отклонявайки с глава топката във врата си след центриране от фаул.

Двата отбора са един до друг в класирането - Нюкасъл е 11-и с 10 точки, а на следващата позиция е Съндърланд с 9.

В друг мач от кръга Куинс Парк Рейнджърс и Евертън завършиха 1:1.