Двубоят на "Вила Парк" предложи много емоции на зрителите, които видяха един динамичен мач.

Срещата започна равностойно, като до 20-ата минута липсваха и головите положения. Първи до сериозна опастност стигнаха домакините, когато Гейбриъл Агбонлахор пропусна добра възможност в 25-ата минута.

След половин час игра Вила успя да открие резултата след далечен удар на холандският защитник Рон Влаар. В следващата атака Съндърланд успя да изравни след много добра атака, която бе завършена успешно от Дани Роуз.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

След 5 минути домакините отново поведоха в резултата. Матю Лоутън изведе Андреас Вайман в отлична позиция и австрийският национал не сбърка.

През втората част Астън Вила упражни много силен натиск и след час игра успя да вкара нови два гола чрез белгийският нападател Кристиан Бентеке, който бе точен с глава в 55-ата и 60 -ата минути.

Тимът от Бирмингам , който се нуждае от всяка точка в борбата за оставане във Висшата лига продължи да играе много агресивно. Задачата на Вила да спечели двубоя стана още по-лека след червения картон Стефан Сесеньон от Съндърланд в 69-ата минута.

Бентеке оформи своя хеттрик в 72-ата минута, когато се възползва от грешка в защитата на гостите и отбеляза за 5:1. Разгромът на Съндърланд стана пълен в 89-ата, когато Агбонлахор оформи крайното 6:1.

Феновете на Астън Вила подкрепяха с бурно своя тим от първата до последната минута, въпреки слабите резултати през този сезон. Отборът остава на една позиция пред изпадащите тимове с актив от 37 точки, колкото имат Нюкасъл и Съндърланд.