Астън Вила загуби домакинството си на Ливърпул с 1:2 и остана в зоната на изпадащите отбори във Висшата лига.

Тимът от Бирмингам успя да поведе през първата част след попадение на белгийският национал Кристиан Бентеке в 31-ата минута. Това е 14-и гол на за нападателя на астън Вила през сезона.

Ливърпул стигна до пълен обрат още в първите 15-ина минути на второто полувреме. Джордан Хендерсън изравни в 47-ата минута, а капитанът Стивън Джерард донесе трите точки на мърсисайдци с гол от дузпа след час игра.

Вила остава под чертата с 30 точки, като само по-лоша голова разлика дели отбора от спасителното 17-то място, което заема Уигън.

Победата пък запази шансовете на Ливърпул да влезе в топ 6. Ливърпул в момента е седми на три точки зад градския съперник Евертън, който заема шестата позиция.