Арсенал увеличи преднината си на върха във Висшата лига, въпреки че завърши 1:1 с Евертън в мач от 15-ия кръг. След това равенство "артилеристите" имат 5 точки повече от втория Ливърпул и третия Челси.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Двубоят в Лондон предложи много емоции на зрителите до последните секунди на срещата. Гостите от Евертън демонстрираха отлината си фиорма срещу лидера и направиха пореден силен мач. През първото полувреме и двата отбора имаха възможност да открият резултата, но до гол не се стигна.

През втората част Евертън доминираше, но направи пропуски, в които блестящо реагира вратаря им Шчесни.
Така се стигна до 80-ата минута, когато звездата на Арсенал месут Йозил откри резултата с удар от близо. само 4-ри минути по-късно влезлия като резерва Жерар Деулофелу с плътен удар изравни. Евертън натисна в последните минути и Лукаку бе близо до пълен обрат. В последната атака в двубоя Оливие Жиру отправи страхотен удар, който срещна гредата.