Арсенал победи категорично като гост Рединг с 5:2 в последен мач от 17-иа кръг на Висшата лига. В герой за "артилеристите" се превърна испанецът Санти Касорла, който реализира хеттрик.

Двубоят започна с няколко добри възможности за гол и пред двете врати.

В 14-ата минута Кириън Гибс центрира от ляво в наказателното поле, където Лукас Подолски пое топката и веднага стреля като откри резултата в полза на Арсенал. Гостите продължиха да доминират на терена.

В 21-ата минута Тио Уолкът остана сам срещу Федеричи, но вратря на Рединг спаси ударът му. В 31-ата минута Подолски проби от ляво центрира в наказателното поле, там Касорла бе оставен сам от защитниците на Рединг и нисичкият испанец с глава удвои резултата. Три минути по-късно Гибс свали топката с глава към Касорла, който я пое с гръб към вратата, обърна се бързо и резлизира втория си гол в мача.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

През втората част срещата започна равнстойно, но отново опасностите бяха пред вратата на доамкините. На два пъти Тио Уолкът пропусна да се разпише. В 59-ата минута Касорла успя да запише първия си хеттрик във Висшата лига, след като завърши комбинация започнала от Джак Уилшър и Лукас Подолски.

В 66-ата минута Рединг успя да намали резултата. Гибс направи грешен пас, пресечен от Хънт, който изведе Адам ле Фондър и той преодоля Шчесни и на празна врата вкара първия гол за своя отбор. Това попадение даде увереност на домакините, които 71 минута успяха да вкарат втори гол чрез Джими Кебе.

В 79-ата минута обаче Тио Уолкът сложи край на надеждите на Рединг да стигне до равенство, като отбеляза пети гол за Арсенал, след добро подаване на Касорла.

До края на двубоя гостите можеха да отбележат още голове, но пропуски направиха Подолски и резервта Жиру.