Арсенал постигна нова победа в предсезонната си подготовка, този път в Япония. Тимът на Арсен Венгер се наложи над Нагоя Грампус с 3:1 пред повече от 40 хиляди зрители.

Интересен факт е, че френският специалист работи именно в този клуб преди да напусне в посока северен Лондон и да застане начело на Арсенал - нещо, което продължава 17 години.

Иначе Оливие Жиру с глава откри резултата в 3-ата минута след чудесен пас на Томаш Росицки. Французинът отново показа, че се намира в страхотна форма, като за едва 68 минути в контролите преди началото на сезона, вече има цели шест попадения.

Арсенал продължи да играе стабилно и в 25-ата минута националът на Япония Рио Мячи покачи на 2:0. "Артилеристите'' стигнаха и до трето попадение, дело на Тио Уолкът в 55-ата минута.

В средата на втората част японският състав зарадва феновете си с гол във вратата на именития си съперник. Точен бе Танака, а попадението бе идентично с това на Жиру.

Следващата контрола на Арсенал е на 26 юли от 13:30 часа срещу Урава Ред.