Треньорът на Борусия (Дортмунд) Юрген Клоп поздрави Зенит, който победи "жълто-черните" с 2:1 в Германия. Все пак финалистът в миналогодишното издание на Шампионската лига продължава надпред заради убедителния си успех в първата среща от осминафиналите с 4:2.

Борусия падна от Зенит у дома, но продължава напред (ВИДЕО) >>

"Зенит е изградил страхотен отбор, който може да демонстрира качествен футбол. Ако имат добър ден, могат да създадат проблеми на всеки отбор. Заради различни фактори имахме затруднения. Направихме тактическа грешка при първия гол в нашата врата. Трудно е обаче да се защитаваш срещу играч като Хълк. Имаше няколко момента, в които не си комуникирахме достатъчно добре. Ако си говорим повече, ще можем да се отбраняваме по-добре в определени ситуации. След като изравнихме резултата, мачът не беше решен, но ние започнахме да играем по-спокойно с топката.

Имаме опит, натрупан в мачовете ни в Шампионската лига, които включват и финал. Показахме високо темпо особено по крилата. Опитвахме се бързо да изнесем топката към центъра на терена, но също така понякога бързо я губехме. С оглед на резултата от първия двубой, бе ясно, че Зенит ще поеме рискове.

Моите момчета заслужават да бъде на четвъртфинал, защото винаги се борят като вълци. Класирахме се за следващата фаза, където ще се изправим срещу черешката на тортата на европейския футбол", зааяви Клоп.

Наставникът на руския тим Сергей Семак поздрави и двата отбора за представянето.

''Разбира се, че винаги е много приятно да победиш. Ако бяхме играли по-добре у дома и бяхме постигнали по-добър резултат, с това представяне в Дортмунд, можеше да се класираме за четвъртфиналите. Бих искал да благодаря на футболистите за играта, която показаха.

Имаше и грешки, но като цяло този мач бе доста добър. Искам да поздравя футболистите на Борусия (Дортмунд), треньорът и феновете. Те бяха по-добри в двата мача и заслужено продължават напред", заяви треньорът на тима от Санкт Петербург.