Помощник-треньорът на Барселона Жорди Роура призна, че все още не е определил титулярните 11 играчи, на които ще заложи в ключовия реванш от осминафиналите в Шампионска лига срещу Милан. Каталунците имат нелека задача, след като отстъпиха с 0:2 в Милано.

"Подготвяме се за този мач от няколко дни. Все още обаче има няколко въпросителни около титулярния състав. Перфектният мач е този, който завършва добре и ни класира за четвъртфиналите. Трябва да открием идеалния баланс между интензитета, силата и бързината. Този мач приключва след 90 минути, затова трябва да държим главите си изправени и да не загубим контрола на мача.

Всички играчи са на разположение, което затруднява избора ми и прави работата ми още по-интересна. След няколкото лоши резултата, имахме дълга седмица, в която отборът работи добре. Милан не ме изненада. Знам, че винаги гостуванията на Милан са сложни. Не знам как ще играят, но си представям, че ще се опитат да запазят преднината си от 2:0 след първия мач", каза Роура.

Бранителят на Барселона Жерар Пике пък е оптимистично настроен за големия сблъсък.

"Имам усещането, че можем да се справим. Вярвам, че имаме нужния талант, за да се класираме за полуфиналите. Ще се изправим срещу един от най-великите отбори, които много кратно са ставали шампиони на Европа и Италия. Ние обаче сме един от най-силните състави в историята на Барселона. Наистина смятам, че можем да го направим. Трябва да ги атакуваме от самото начало. Феновете винаги ни подкрепят, когато виждат, че се борим. Нуждаем се от 90 хиляди зрители на трибуните, които да повярват, че можем да играем на четвъртфиналите.

Ще се изправим срещу великолепен тим с дефицит от 0:2. Ще създадем възможно най-много положения. Също така сме нясно, че не трябва да допускаме да получим гол. Ако повярваме в себе си, ще бъде далеч по-лесно да изпълним задачата си", заяви Пике.

Гледайте Барселона - Милан във вторник (12 март) от 21:45 часа пряко по bTV Action и онлайн на VOYO.bg!