Тотнъм се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига след нулево равенство като домакин на Милан. Така след победата си с 1:0 като гост в предишния мач "шпорите" продължават напред в най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Италианците имаха повече голови възможности на "Уайт Харт Лейн", но така и не успяха да стигнат до попадение, което да прати двубоя поне в продължения.

Гостите започнаха по-активно в опит да заличат пасива си от един гол в първата среща, но "шпорите" рядко позволяваха да се стига до опасности пред Еурелио Гомеш.

Четвърт час игра след началото на срещата Ибрахимович изстреля истинска бомба по посока на вратата на Тотнъм, но Гомеш бе на мястото си и изби.

Милан продължи да атакува и в 26-ата минута гостите изпуснаха страхотен шанс да излязат напред в резултата - Пато проби отляво, премина излезлия да го пресрещне Гомеш, подаде към Робиньо, който моментално стреля към опразнената врата, но Уилям Галас изби топката от голлинията.

Домакините отговориха с опасен шут на Ван дер Ваарт от пряк свободен удар, който премина на педя от лявата сглобка на вратата, но натискът на Милан не спря. Малко преди края на първата част Пато накара Еурелио Гомеш да изтръпне след скоростна атака, при която Патока изкочи сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

След почивката обаче "шпорите" се преобразиха и погледнаха по-смело към вратата на Абиати. В 57-ата минута играчите на Тотнъм поискаха дузпа, след като топката се отби в ръката на Зеедорф след центриране на Ван дер Ваарт отдясно, но реферът Франк де Блеекере даде знак играта да продължи.

В 66-ата минута обаче отново Милан бе по-близо до гола - Робиньо стреля отдясно, Гомеш изби, топката отново попадна в краката на нападателя на "росонерите", но той пак не успя да промуши топката във вратата.

Десет минути по-късно пък Пато стреля на сантиметри от целта, продължавайки серията от пропуски пред вратата на Тотнъм.

В продължението на срещата Робиньо пропусна и последната възможност да прати мача в продължения след двойно подаване с Ибрахимович на границата на наказателното поле, при което обаче Еурелио Гомеш изби в корнер и прати "шпорите" напред в турнира.