Шотландска съдийска бригада с главен арбитър Уилям Колъм ще ръководи реванша от плейофите на Шампионската лига между Базел и Лудогорец.

Двубоят е във вторник от 21.45 часа на стадион "Санкт Якоб Парк", а швейцарският първенец има аванс от 4:2 от първия мач в София. Срещата-реванш можете да гледате пряко по bTV и на voyo.bg.

Асистенти на Колъм ще бъдат Мартин Крайънс и Уилям Конкър. За допълнителни съдии зад вратите са назначени Боби Мадън и Джон Бийтън. Четвърти рефер е Гавин Харис.

Делегат на УЕФА е холандецът Йохан Ван Коутерик, а съдийски наблюдател на евроцентралата е Лейф Сундел от Швеция.

34-годишният Уилям Колъм е в съдийската листа на ФИФА вече осми сезон. През тази година той има няколко сериозни назначения, в това число срещата от осминафиналите на Шампионската лига между Галатасарай и Шалке (1:1), четвъртфиналния двубой от Лига Европа между Фенербахче и Лацио (2:0), световната квалификация Албания - Норвегия (1:1) и контролата между Англия и Ирландия (1:1).

На 14 септември 2011 година той ръководи домакинството на Базел в групите на шампионската лига срещу румънския Оцелул.

Швейцарците печелят с 2:1 с решаващ гол от дузпа малко преди края, като Колъм гони по един играч от двата отбора с червени картони.