Тимът на Спарта (Прага) се наложи над Панатинайкос с 3:1 в първи мач от третия предварителен кръг на Шмапионската лига. Ян Холенда откри за чешкия тим в средата на първото полувреме, а само 6 минути по-късно Камил Вацек увеличи аванса на Спарта.

Гръцкият тим пропусна страхотна възможност да намали резултата, след като новото попълнение Джибрил Сисе пропусна дузпа. Все пак Димитрис Салпингидис върна едно попадение след почивката. Любош Калуда оформи крайното 3:1.

В друга среща тимът на Андерлехт почти си осигури класиране за следващата фаза, след като разгроми Сиваспор с 5:0. За успек Том Де Шутер се разписа два пъти, а по един гол добавиха Мбарк Бусуфа, Томас Шалет и Николас Фрутос. Реваншът е другата седмица в турския град Сивас.