Рома победи в решителен мач гостуващия Бордо с 2:0 в мач от група “А” на Шампионската лига. По този начин играчите на Лучано Спалети си осигуриха първото място в групата и могат да се надяват на благоприятен  жребий за осминафиналите.

Първата част на двубоя игран на "Стадио Олимпико" премина равностойно, като и двата състава не рискуваха много. Напрежението личеше в в играта на футболистите, защото залогът на срещата беше много голям.

Всичко по-интересно се случи през второто полувреме. В първите минути след почивката Кавенаги и Гуркюф имаха възможност да открият за гостите, но не успяха да преодолечт Дони.

Рома реши изхода надвубоя в своя полза в рамките на четвърт час. В 61-та минута полузащитникът Матео Бриги бе изведен по отличен начин от Симоне Перота и съвсем сам от пет-шест метра изпрати топката в мрежата на Улрих Раме.

В 79-та минута капитанът Франческо Тоти за втори път изпрати топката в мрежата на Бордо след пас на Жереми Менез . В края на мача Тоти бе сменен под бурните апллодисменти на "тифозите" от Мирко Вучинич.

"Първи или втори в групата, това не е толкова важно. Рома игра така, както трябваше. Когато резултатът беше 0:0, имаше риск да получим един гол и да бъдем елиминирани, но ние бяхме силни и не се съмнявахме. Трябва да поздравим момчетата. Слагам им оценка 12 по десетобалната система", заяви треньорът на Рома Лучано Спалети.

С този успех Рома се класира на първо място като за трета поредна година достига до осминафиналите на най-престижния европейски клубен турнир.