Манчестър Юнайтед започна с равенство 0:0 като домакин на Виляреал защитата на титлата си на Европейският клубен шампион.

В мач от група "Е" игран на препълнения "Олд Трафорд" играчите на треньора Алекс Фъргюсън не успяха да отбележат гол във вратата на много добре играещия в защита испански тим. През по-голямата част от срещата "червените дяволи" владееха инициативата, но чисти голови положения липсваха.

През първото полувреме Рио Фърдинанд пропусна удобно положение за гол след центриране от ъглов удар. Съдиятя на срещата германеца Щарк можеше да отсъди дузпа  в полза на домакините за нарушение срещу Парк, но реши, че ситуацията не е опасна.

През втората част Виляреал можеше да открие резултата, след като Франко уцели гредата след центриране на Анхел Лопес.

В 62-та минута на терена за първи път през този сезон се появи Кристиано Роналдо, който  бе посрещнат с аплодисменти от феновете. Роналдо също имаше шанс да отбележи гол, но пропусна. Защитникът Джони Евънс уцели гредата в края на двубоя след асистенция на Кристиано Роналдо.

Това бе повторение на резултата между двата тима в същата фаза на турнира през сезон 2005/2006. Тогава Манчестър Юнайтед отпадна от понататъшно участие в Шампионската лига.

За английския клуб не игра българския нападател Димитър Бербатов заради контузия, получена в мача за първенството на Англия срещу Ливърпул (1:2).