Шалке победи Олимпиакос с 2:1 в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига и записа ценни три точки, колкото има и Арсенал след победа със същия резултат срещу Монпелие. Така немският и английският тим са с по три точки на върха в група В.

Първото полувреме на мача не беше особено вълнуващо и нямаше много положения до 40-ата минута, но тогава гостите се раздвижиха и на бързо вкараха два гола, но първият от тях бе отменен след спорно решение на главния съдия за нарушение срещу вратаря. В 41-ата минута обаче Хьоведес реализира с глава след центриране от корнер и този път голът бе зачетен, с което Шалке поведе.

Второто полувреме предложи повече драма. В 58-ата минута Олимпиакос изравни с гол на Абдун, който вдигна публиката на стадиона на крака, но радостта на домакините бе твърде кратка - в следващата минута Хунтелаар отново даде преднина на Шалке.

Само две по-късно отново той можеше да се разпише за 1:3, но пропусна да реализира от дузпа, която бе отсъдена за фаул на Манолас срещу Барнета в наказателното поле.

Шалке спечели три точки и продъжава напред битката за излизане от групите. Следващият мач на немския тим е домакинство на Монпелие, а Олимпиакос гостува на Арсенал.

Олимпиакос - Шалке 1:2

0:1 Хьоведес (41)

1:1 Абдун (58)

1:2 Хунтелаар (59)