Шахтьор (Донецк) стартира с победа участието си в груповата фаза на Шампионската лига след успех с 2:0 срещу Нордшеланд в първа среща от група Е. В герой за украинците се превърна Хенрик Мкхитарян, който вкара и двете попадения във вратата на гостите.

Двата тима бяха на път да се оттеглят при 0:0 на почивката, когато арменският национал взриви трибуните с точен удар в близкия ъгъл - 1:0 за Шахтьор. В 76-ата минута пък всичко за гостите свърши, след като Мкхитарян отбеляза второто си попадение след недобра намеса на защитата на Нордшеланд.

Шахтьор (Донецк) - Нордшеланд 2:0
1:0 Мкхитарян (44)
2:0 Мкхитарян (76)

Шахтьор (Донецк): Пятов, Сърна, Кучер, Рац, Ракицкий, Хюбшман, Вилиан, Илсиньо, Фернандиньо, Мкхитарян, Луис Адриано

Нордшеланд: Хансен, Мтилига, Пархърст, Окоре, Рунье, Стокхолм, Лоренцен, Кристенсен, Бекеман, Аду, Джон