Шампионът на Шотландия Селтик победи с 3:2 като гост Спартак (Москва) в мач от втория кръг на група "G" в Шампионската лига.

Домакините притиснаха своя съперник още от началото на срещата, но Селтик се защитаваше много добре и не допусна опасности пред Фостър. При бърза контраатака в 12 минута гостите даже успяха да открият резултата чрез Гари Хупър след асистенция на Лустиг.

Срещата продължи с надмощие на руския тим, но при всяка възможност Селтик нападаше много опасно и успя да отбележи втори гол отново чрез Хупър, но попадението бе отменено заради засада.

Така се стигна до 41-ата, когато дълъг пас на Шелстрьом намери Ари в наказателното поле, той с едно докосване подаде на Еменике, който изравни резултата.

В началото на втората част домакините стигнаха до пълен обрат. В 48-ата минута Ари стреля от границата на наказателното поле Форстър спаси, но топката попадна в Де Зееув, който подаде на Еменике на празна врата и нигериецът реализира втория си гол в мача.

В 62-ата Спартак остана с човек по-малко на терена, след като Инсауралде спря с ръка откъсващия се Хупър и реферът у показа червен картон. Само 9 минути по-късно Селтик стигна до изравнителен гол. След удар на резервата Форест топката бе избита от Песяков, но се отби от крака на Димитри Комбаров и спря в мрежата.

В самия край на срещата шотландският шампион стигна до победата. Самарас бе точен с глава в 90-ата минута и така Селтик стигна до ценни три точки.

Спартак (Москва) - Селтик - 2:3

0:1 - Хупър (12)

1:1 - Еменике (41)

2:1 - Еменике (48)

2:2 - Д.Комбаров (71)
2:3 - Самарас (90)

Ето съставите:

Спартак (Москва): Песяков, Инсауралде, Пареха, Макеев, Де Зееув (Бризгалов-65), Макгийди (Джиуба-76), Шелстрьом, Дм. Комбаров, Рафаел Кариока, Ари, Еменике

Селтик: Форстър, Мългрю, Уилсън, Лустиг, Амбросе, Браун, Комънс, Ванияма (Форест-70), Самарас, Хупър